Metodai
Taikomasis teatras
yra interaktyvus, auditoriją įtraukiantis ir paverčiantis ją lygiaverčiu pašnekovu.
Tai — mąstymą ir pokyčius skatinantis bei tokiu būdu visuomenę transformuojantis teatras.
Savo kūrybinėje veikloje remiamės Augusto Boal, Violos Spolin, Keith Johnstone, Jonathon Fox ir Jo Salas, Helen Nicholson ir Allan Owens metodikomis. Jie - mūsų įkvėpimas dalintis neįtikėtina taikomojo teatro galia.
Forumo teatras
— tai būdas suprasti ir aptarti auditorijai
svarbias temas. Žiūrovas šiame teatre yra aktyvus dalyvis, ne pasyvus stebėtojas.
Scenarijus remiasi auditorijos aktualijomis: žmogiškieji santykiai, buvimo kartu svarba, būtinybė priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę už galimus padarinius.
Veiksmas scenoje stabdomas keletą kartų tam, kad aktoriai iš žiūrovų gautų pasiūlymų scenarijaus vystymui. Taip žiūrovai tampa dramos bendrakūrėjais. Tai ir daug juoko, ir mokymosi procesas; terapija ir savikritika. Tai galimybė tobulinti savo kasdienio gyvenimo kokybę, kai maži asmeniniai pokyčiai veda prie didesnių socialinių ir profesinių atradimų.
Playback teatras
— taikomojo teatro žanras, grindžiamas unikaliu atlikėjų ir publikos bendradarbiavimu.
Žiūrovas papasakoja istoriją ar tik akimirką iš savo gyvenimo, ir čia pat stebi, kaip scenoje atkuriama jo istorija, jai suteikiama meninė forma ir vientisumas.
Playback teatras naudoja improvizacijos teatro pagrindus, kuria ryšį ir dialogą su publika. Tai teatras, vykstantis visur ir visiems.